RPPH Przeworno
Kalkulator wysiewu
Wybierz odmianę:
Zamierzona obsada roślin (szt./m2):
Masa tysiąca ziaren (g):
Zdolność kiełkowania (%):
kalkulator wysiewu
Ilość wysiewu wynosi:

Produkcja materiału siewnego i pszenic ozimych - Zaprawianie zboża

Materiał siewny

Jakość materiału siewnego jest podstawowym czynnikiem plonotwórczym. W Polsce przez wiele lat stawiano na pierwszym miejscu wielkość uzyskiwanego plonu, natomiast jego jakość była kwestią marginalną. Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej było bodźcem do zmian. Rodzime rolnictwo stało się częścią wielkiego europejskiego rynku, który stawia przed producentami nasion określone wymagania jakościowe.

Siewem zacznij sukces! Tylko kwalifikowany, zaprawiony materiał siewny pozwala na szybki i bezpieczny rozwój roślin, a także gwarantuje dobry jakościowo i ilościowo plon.

Firma RPPH „Przeworno” we współpracy z PPHiU „Arenda” zajmują się produkcją i reprodukcją materiału siewnego pszenic ozimych na licencjach firmy DANKO. W naszej ofercie znajdą Państwo szczegółowe opisy wszystkich odmian wraz ze skalą odporności na poszczególne choroby oraz zalecaną normą wysiewu. Nasze firmy zapewniają także doradztwo w zakresie agrotechniki i uprawy poszczególnych odmian. Zapraszamy do współpracy!

 

KWALIFIKAT PLUSTM

Jest nowatorskim Programem stworzonym przez firmę Danko i Rolnicze Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe „Przeworno”

Sp. z o.o.. Głównym założeniem Programu jest produkcja kwalifikowanego  materiału siewnego o podwyższonych parametrach siewnych ziarna.