RPPH Przeworno

linia czyszcząca

Produkcja nasion – Usługowe czyszczenie i zaprawianie nasion

CZYSZCZENIE I ZAPRAWIANIE

 

Jednym z podstawowych wyznaczników jakości materiału siewnego jest czystość. Wiadomo, że pierwszej jakościowej i ilościowej selekcji dokonuje sama roślina rodzicielska. Do dalszej analizy potrzebne są specjalistyczne urządzenia. W 2002 roku nasza firma uruchomiła linię do czyszczenia nasion zbóż i rzepaku duńskiej firmy CIMBRIA. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii [http://rpphprzeworno.pl/galeria] produkowany przez nas materiał siewny bez problemów spełnia szczegółowe wymagania jakościowe. Linia technologiczna wyposażona jest w zespół sit i tryjerów oraz stół grawitacyjny. W ten sposób oddziela się nasiona dobre i zdrowe od pośladu, nasion chwastów, resztek pożniwnych i zanieczyszczeń mechanicznych, a w rezultacie otrzymuje się materiał siewny najwyższej jakości.


Obecnie podstawowym i niezbędnym elementem ochrony roślin jest zastosowanie zapraw nasiennych. Od początku wegetacji zabezpiecza ona roślinę przed takimi chorobami jak zgorzel podstawy źdźbła czy pleśń śniegowa oraz stanowi źródło składników pokarmowych, niezbędnych w początkowych fazach rozwojowych. Zaprawianie nasion przeprowadza się w urządzeniach umożliwiających precyzyjne pokrycie nasion zaprawą. Firma RPPH „Przeworno" dysponuje najnowocześniejszą linią do zaprawiania firmy CIMBRIA (typ CC 150). W procesie zaprawiania wykorzystujemy technologię 100% pokrycia nasion firmy Syngenta. Odpowiednie zaprawienie materiału siewnego zapewnia ochronę przed chorobami i szkodnikami, ułatwia wysiew i walkę z chwastami.

 

W zakresie reprodukcji i produkcji materiału siewnego współpracujemy z takimi firmami, jak:

Osadkowski S.A., Osadkowski-Cebulski, Kws-Lochow, Kws Polska, ProCam, Arenda Charbielin, Flora Praszka, BayWa Agro.

 

Corocznie czyścimy i zaprawiamy około 6 tys. ton zbóż. W ciągu doby jesteśmy w stanie wyczyścić 300 ton ziarna oraz zaprawić 200 ton. Oprócz zbóż oferujemy także usługę przerobu innych gatunków roślin (groch, łubin, bobik, itp.). Ponadto wykonujemy usługi w zakresie zaprawiania nasion kukurydzy zaprawami standardowymi oraz doprawiamy insektycydami (Mesurol, Gaucho). Materiał siewny pakujemy w opakowania według życzenia Klienta. Zapraszamy do współpracy.

 

 

logo synegergetyka

 

 

 

 Ptaki i dziki w kukurydzy nie będą już Cię niepokoić dzięki naszym zaprawom:

  • Mesurol 500 FS
  • Zaprawianie mesurolem
  • Zaprawianie kukurydzy

Sprawdź naszą ofertę i to jak możemy Ci pomóc w zaprawianiu nasion kukurydzy!
Zapraszamy do kontaktu:
tel./fax. (074) 810 20 12